Aktualności

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w ramach V edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży. Projekt, współfinansowany przez Gminę Miasto Włocławek”, rozpoczął się 1.05.2019 roku i trwa do 31 grudnia 2019 roku.

W dniach 22-26 lipca 2019 roku przeprowadzone zostały zajęcia wakacyjne dla III grupy dzieci z Włocławka w ramach projektu „Kreatywne Wakacje 5”. Fundacja „Vladislawia” przygotowała różnorodny program zajęć aktywizujących wiele sfer życia najmłodszych. …

W dniach 15-19 lipca 2019 roku przeprowadzone zostały zajęcia wakacyjne dla II grupy dzieci z Włocławka w ramach projektu „Kreatywne Wakacje 5”. Fundacja „Vladislawia” przygotowała różnorodny program zajęć aktywizujących wiele sfer życia najmłodszych.

W dniach 8-12 lipca 2019 roku przeprowadzone zostały zajęcia wakacyjne dla I grupy dzieci z Włocławka w ramach projektu „Kreatywne Wakacje 5”. Fundacja „Vladislawia” przygotowała różnorodny program zajęć aktywizujących wiele sfer życia najmłodszych.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”przygotowała dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Powiatów Aleksandrowskiego, Rypińskiego i Włocławskiego Program Badawczy.

7 czerwca 2019 roku przeprowadziliśmy IV edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek dr. Marka Wojtkowskiego. Do potyczek z polskim słowem zgłosiło się 13 szkół podstawowych z Włocławka. Odbyło się ono w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa – uczniowie z klas I-III SP rozpoczęła pisanie dyktanda o godz. 9.00; druga grupa – uczniowie z klas IV-VI – o godz. 11.00, najstarsza grupa – klasy VII-VIII SP rozpoczęła o godz.13.00. 

Fundacja na Rzecz Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” przygotowała dla najmłodszych Włocławian propozycję ciekawego i twórczego spędzenia czasu letniego w ramach projektu KREATYWNE WAKACJE. To już piąta, jubileuszowa edycja. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Włocławek w ramach zadania pn. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zaprasza na IV edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do uczniów z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Humanistyka?! W dobie internetu, smartfonów, Facebooka? Wbrew obiegowym opiniom otaczająca nas cyfrowa rewolucja nie unieważnia dorobku nauk o człowieku i kulturze. Wiedza o mechanizmach językowych czy otaczających nas mediach jest niezbędna i umożliwia wyćwiczenie praktycznych umiejętności, bez których trudno konkurować na współczesnym runku pracy. Przekonają się o tym młodzi uczestnicy wyjątkowego projektu.

W dniu 26 lutego 2019 roku uroczyście zakończyliśmy projekt „Spotkajmy się – Senior w dialogu międzypokoleniowym”.